איך לבחור שם לתינוק

איך לבחור שם לתינוק?

כשמנסים לבחור שם לתינוק עולות הרבה שאלות- איך אני אדע שהשם מתאים? האם השם צריך להתאים ליתר בני המשפחה? האם זה אמור להיות על שם מישהו אחר מבני

המשפחה מתוך כבוד? רצוי שאני אתן שם שהוא יוכל להסתדר איתו בקלות בחו"ל? במיוחד בשבילכם, הכנו מדריך שיעזור לכם לבחור שם.

נתחיל במסורת- לא אחת אנו בוחרים לקרוא לתינוק/ת על שם אדם אהוב שהיה חלק משמעותי בחיינו והלך לעולמו. אך לעיתים, מדובר בשמות שכבר לא נוטים לתת היום. בדיוק מהסיבה הזאת יש את השם השני. או לחילופין, היפוך אותיות או שילוב. לדוגמא, במקום לקרוא לתינוק מאיר על שם הסבא, אפשר לשנות את סדר האותיות ולקרוא לילד אמיר. דוגמא נוספת יכולה להיות לקרוא לתינוק ארי על שם סבא אריה. וכמובן ניתן להוסיף שם, לדוגמא, במקום שי לקרוא לתינוקת שי לי על שם סבא שי. 

שמות יוניסקס- מגדר לא חייב להוות פקטור כשבוחרים שם. השם עומר היום הוא לשני המינים, כמו כן, אורי, נטע, לירם ועוד רבים אחרים. שמות יוניסקס הינם טרנד שלא חולף וכנראה שגם לא יחלוף. כך שהשם שתבחרו יהיה על זמני.

שמות בינלאומיים- אי אפשר לדעת מה התינוק ירצה להיות כשהוא יגדל ובעיקר איפה הוא ירצה לחיות. לא היית רוצה לתת לילד שלך שם שמשמעות השם באנגלית תהייה מילה לא יפה או סלנג למשהו שלילי. שמות עם האותיות ח', ע' עלולות להוות בעיה כשגרים בחו"ל מכיוון שהם לא ניתנים לביטוי בקלות. ולכן, זוגות רבים בוחרים שמות בינלאומיים, או שמות ללא משמעות בשפה האנגלית, על מנת לאפשר לילד בעתיד לשמור על שמו כשהוא עובר לחו"ל.

התייעצות עם הרב או עם נומרולוג- לא מעט אנשים פונים לרב על מנת לבדוק האם השם שבחרת הוא שם טוב, שם עם אופי חזק ויציב, הרי שם זה גורל. ולכן לא מעט מאיתנו פונים לרב על מנת לקבל אישור שהשם שבחרנו הוא אכן טוב עבור התינוק.

כמובן, לא כולנו אנשים מאמינים ולכן יש אפשרות נוספת- נומרולוג. הנומרולוג יכול לסייע בבחירת השם על ידי שימוש בתאריך הלידה של התינוק/ת ובשילוב הערך המספרי של השם אותו רציתם לתת לתינוק/ת.

שמות תקופתיים- הפיתוי גדול, אין ספק. מין טרנד שבשנים מסוימות יש שמות שמככבים. ב-2014 איתי היה השם הכי חזק בקרב הבנים, בעוד שבקרב הבנות השם המככב היה נועה. בשנת 2019, השמות אמה, עומר ורומי הם השמות הנפוצים בקרב הבנות, בעוד שבקרב הבנים השמות לביא, ארי ואדם הם השמות הנבחרים. אבל פה את צריכה לקבל את ההחלטה הראשונה בתור אמא- האם לתת שם שכנראה שהילד שלך יחלוק את אותו השם עם עוד לפחות שני ילדים בגן, או לתת שם ייחודי ומיוחד?

חשוב לזכור שבחירת שם אמורה להיות חלק כיפי בתחילת הדרך שלכם כהורים. אל תתנו ל"משימה" להתיש אתכם. ואל תשכחו, במקרה הכי גרוע, הוא או היא יחליפו את השם בגיל 18 🙂

אחרי שבחרתם שם לתינוק, זה הזמן לפנק אותו במתנה מושלמת…

אנחנו מזמינות אותך לבחור מתנה ממגוון מארזי לידה שיש לנו להציע לך. כמו כן, שם הבייבי רקום על הבגד.

מתנות להולדת הבן
מתנות להולדת הבת
מתנות לתאומים
מתנות לתינוק – יוניסקס
מוצרים לתינוק
מארז בהרכבה עצמית
מארזי מתנות
Sale
Gift Card

MyBabyGift הינו בוטיק און-ליין למוצרי תינוקות ומתנות לידה יוקרתיות, רקומות עם שם התינוק ובעלות ערך חברתי מוסף! המותג הבינלאומי פועל משנת 2010. בעקבות סניפים מצליחים בעולם, הוקם הסניף הישראלי במתכונת של עסק חברתי. החברה מעסיקה עובדים חרשים וכבדי שמיעה, וחלק מכל קנייה והכנסה, נתרם באהבה לבית מיח״א למען תינוקות וילדים כבדי שמיעה. המתנות נשלחות עם שליח עד הבית לכל חלקי הארץ! לרכישה www.mybabygift.co.il שירות לקוחות 054-8666870 info@mybabygift.co.il